• NewOrigin
 • Kontaktujte nás
  +421908738320
  info@irritrade.sk
  Po - Pia: 9:00 - 18:00
 • Môj profil
 • je prázdny
  za 0.00 €

Žuvacie pomôcky

Žuvacie pomôcky pomáhajú deťom aj dospelým, ktorí trpia poruchou senzorického spracovania (poruchou senzorickej integrácie) – SPD. Táto porucha môže byť prítomná aj pri poruchách pozornosti (ADD, ADHD), poruchách autistického spektra, či poruchách učenia.

Ide o poruchu, kedy sú tzv. telesné zmysly nesprávne spracovávané centrálnou nervovou sústavou. Porucha senzorického spracovania môže ovplyvniť jeden alebo viac zmyslov ako sluch, hmat, čuch, chuť, pohyb (svaly, kĺby a šľachy) a rovnováhu tela.

Deti aj dospelí môžu vykazovať buď príliš vysokú (hypersenzitívne) alebo nízku citlivosť (hyposenzitívne) na zmyslové podnety.

Chewigem je škótska značka, ktorá pôsobí pod materskou spoločnosťou Gemious. Už 12 rokov navrhujú, prispôsobujú a vytvárajú radu žuvacích, upokojujúcich a zmyslových pomôcok pre deti, tínedžerov a dospelých. Tieto pomôcky sú navrhnuté a vyrobené tak, aby vyzerali ako náhrdelníky, náramky, prívesky alebo fidget hračky a svojim dizajnom sú nenápadné pre okolie ich nositeľa. Dajú sa preto nosiť do škôlky, školy, či do práce. Sú to vysokokvalitné produkty spĺňajúce najprísnejšie normy. Pomáhajú zvládať impulzívne, úzkostné a stresujúce správanie u detí aj dospelých. Zlepšujú sústredenosť a koncentráciu a pomáhajú stíšiť sa. Sú vhodné pre hmatovú stimuláciu a rozvíjajú jemnú motoriku.  Posilňujú orofaciálne svaly a sú vhodné na nácvik hryzenia a žutia. 

 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.